11
Jun
11
Jun

Beyond Meat na rekordowym szczycie, UK bezrobocie, Redbook Store sprzedaz

Dolar amerykański ustabilizował się na nieco wyższym poziomie niż w piątek po rozczarowujących danych NFP, ale nie był w stanie znaczaco odrobic straty. Dolar jest pod presją, gdyz inwestorzy coraz bardziej spekulują, że Rezerwa Federalna może ogłosić obniżkę stóp wkrótce, szczególnie po komentarzach podjętych w tym kierunku przez kluczowego decydenta banku centralnego w zeszłym tygodniu.

Po wyższych cenach ropy w poniedziałek wieczorem, które przypisano umowie zawartej między Stanami Zjednoczonymi a Meksykiem, ceny przesunęły się późnym popołudniem nizej. Przed zaplanowanym spotkaniem OPEC nadal nie ma pewności, jakie będzie stanowisko Rosji w kwestii ciągłych cięć dostaw, ponieważ główni gracze Rosja i Arabia Saudyjska podobno nie zgadzają się co do tego, jakie powinny być ceny, a Saudyjczycy naciskają na działania mające zapewnić wyższe ceny rynkowe.

Rynki akcji kontynuowały pozytywny sentyment z zeszłego tygodnia i nadal rosły w poniedziałek. Zwłaszcza indeks technologii NASDAQ (US Tech 100) wykazał się wysoką wydajnością i osiągnął nowe 3-tygodniowe maksimum.

We wtorek w Wielkiej Brytanii zostaną opublikowane dane dotyczące bezrobocia i średnich zarobków. Z US  optymizm małych firm i statystyki sklepów sa oczekiwane. W dalszej części sesji Azji i Pacyfiku indeks cen producentow (PPI) zostanie opublikowany w Japonii i Chinach. Należy również oczekiwac chińskiego indeksu cen konsumpcyjnych (CPI) za miesiac maj.

 

EUR/USD

Para EUR/USD ponownie spadła poniżej poziomu 1,13 podczas handlu w poniedziałek, zanim ponownie przesunęła się wyżej przed poludniem. Istotnym czynnikiem wpływającym na waluty była słabość dolara, po coraz większych oczekiwaniach, że Rezerwa Federalna będzie działać proaktywnie przeciwko potencjalnie spowolnionej gospodarce i obnizy stopy procentowe, aby dostosować się do rynków.

We wtorek oczekuje się stosunkowo niewielu publikacji danych, podczas gdy w środę indeks cen konsumpcyjnych w USA (CPI) może być w centrum uwagi inwestorów. Późniejsze dane o inflacji, także z Europy pojawią się, jak i w czwartek w Niemczech,  we Francji i Wloch w piątek.

The EUR/USD chart

Złoto

Ceny złota spadły z ostatnich 14 miesięcznych szczytow po tym, jak Stany Zjednoczone osiągnęły porozumienie z Meksykiem bez konieczności nakładania jakichkolwiek karnych opłat na kwestię nielegalnej migracji.

Według analityków, ceny złota były ostatnio wspierane przez nastroje rynkowe oczekujące, że Rezerwa Federalna obniży stopy procentowe, a także wyższe zakupy fizycznego złota przez banki centralne. Nowe raporty wskazują, że chiński bank centralny zwiększył zakupy netto złota w maju szóstym miesiącu z rzędu. Chińska rezerwa złota wzrosła w maju o 1,88% do wartości blisko 80 mld USD.

Decyzja Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych w przyszłym tygodniu może mieć również wpływ na cenę złota, ponieważ teoretycznie ceny złota są powiązane ze stopami procentowymi, a także siłą dolara, przy niższych stopach obniżających koszty alternatywne trzymania złota w porównaniu z A

amerykańskimi obligacjami skarbowymi, które są oprocentowane.

The Złoto chart

Ropa WTI

Ceny ropy naftowej wzrosły w poniedziałek po porozumieniu między Meksykiem a USA, z USA zawieszajacymi  groźbę taryf wobec południowego sąsiada. Podczas gdy trwające konflikty handlowe i oznaki możliwego zbliżającego się spadku koniunktury gospodarczej, a także rosnące zapasy ropy już wywierają presję na obniżanie cen ropy, nadchodzące spotkanie OPEC za dwa tygodnie może mieć dalsze konsekwencje dla rynków energii. Podczas gdy kraje OPEC, na czele z ich kluczowym producentem ropy, Arabią Saudyjską, wydają się zgadzać na kontynuację obecnych cięć produkcji w celu ustabilizowania cen ropy na wyższym poziomie, według Saudi Arabian Energy Minister Rosja pozostaje jedynym obecnym uczestnikiem, który wyraźnie nie wskazal, czy będą również kontynuować cięcia produkcyjne.

We wtorek American Petroleum Institute (API) opublikuje swoje cotygodniowe dane dotyczace zapasów ropy naftowej, a następnie Energy Information Administration (EIA), która opublikuje swoje tygodniowe dane na temat zapasów ropy naftowej, destylatu i benzyny w środę.

The Ropa WTI chart

US 500

Indeksy giełdowe ponownie wzrosły w poniedziałek, w szczególności akcje w przemyśle mikroprocesorowym (US Semiconductors ETF + 2,43%) znacznie wzrosły.

Podczas gdy akcje United Technologies (-3,00%) i Raytheona początkowo wzrosły po ogłoszeniu, że obie firmy z branży lotniczej i obronnej planują fuzję, akcje zamknęły się niżej, a jednym z możliwych czynników jest komentarz prezydenta USA Donalda Trumpa, że ​​będzie on obawial się, że taki krok zaszkodzi konkurencji i utrudni negocjacje rządowi USA.

Akcje California Beyond Meat (+ 20,46%) z substytutu mięsa w Kalifornii ponownie wzrosły, osiągając wartość ponad siedmiokrotną wartości IPO 25 USD w szczycie sesji śróddziennej. Analitycy wyjaśnili zwiększone zainteresowanie spółką w związku z jej silną ekspozycją i podstawowym ruchem biznesowym, a także silną marżą brutto.

We wtorek oczekuje się wydania indeksu NFIB Small Business Optimism i statystyk sprzedaży Redbook.

The US 500 chart

Materiały zawarte w niniejszym dokumencie, nie zostały stworzone przez Vestle ale przez niezależną stronę trzecią i nie powinny w żaden sposób być rozumiane, bezpośrednio lub pośrednio, jako porady inwestycyjne, rekomendacje lub sugestie o strategii inwestycyjnej w odniesieniu do instrumentów finansowych, w jakikolwiek sposób. Każde wskazanie dotychczasowych wyników lub symulację wyników z przeszłości w tym dokumencie nie są wyznacznikiem przyszłych wyników.
Po pełne zrzeczenie kliknij tutaj.