08
Feb
08
Feb

Bezrobocie Kanady, US handel hurtowy, Ilość aktywnych platform wiertniczych w USA

Dolar amerykański zwiększył zyski, przesuwając indeks dolara amerykańskiego (USDX), który mierzy wyniki dolara wobec sześciu innych głównych walut globalnych, do nowego rekordowego poziomu 5 tygodni. Rupia indyjska (INR) w piątek otworzyła się wyżej wobec dolara, dalej zwiększając zyski po decyzji Banku Indii o obniżeniu stopy kredytowej o 25 punktów bazowych.
Po mieszanych wynikach w zeszłym tygodniu, pallad kontynuuje wzrost w tym tygodniu, podczas gdy ceny złota ustabilizowały się powyżej poziomu 1300 USD. Ceny ropy jeszcze spadły w czwartek na sesji giełdowej, co niektórzy analitycy przypisywali ciągłym obawom o globalny handel i wzrost. Silny dolar mógł również mieć wpływ na metal szlachetny, ponieważ teoretycznie silniejszy dolar powoduje, że jest on droższy dla nabywców bez dolara, co wpływa na popyt i podaż.
Indeksy akcji w Ameryce Północnej i Europie zamknęły się w czwartek niżej. W piątek rynki europejskie zaczęły mieszać, podczas gdy długoterminowe kontrakty futures były rozszerzone.
W piątek Włochy i Francja opublikują swoje poziomy produkcji przemysłowej (IP) za grudzień. Z Kanady wynika, że ​​dane o bezrobociu i rozpoczęciu budowy mieszkań będą spodziewane, a statystyki amerykańskie dotyczące handlu hurtowego będą dostępne.

EUR/USD

W związku z kontynuacją rajdu dolarowego para EUR / USD znacząco spadła w ciągu tego tygodnia.
Po wielu negatywnych danych z Niemiec w ciągu ostatnich dni i tygodni, w piątek rano w końcu pojawiły się pewne pozytywne dane, a nadwyżka w bilansie handlowym wyniosła 19,4 mld EUR, co jest najwyższą wartością od maja, a eksport podał o 1,5% w porównaniu do poprzedniego miesiąca.
Podczas gdy bezrobocie w Stanach Zjednoczonych pozostaje na niskim poziomie od wielu dekad, liczba nowych bezrobotnych wzrosła o 234 tys. Powyżej oczekiwanych 223 tys. Wzrost kredytów konsumpcyjnych z 16,6 mld USD. był poniżej oczekiwań na grudzień. Zakłada się, że dodatni wzrost kredytów ma wpływ na wydatki ludności, a tym samym może mieć wpływ na sprzedaż i inne powiązane statystyki.
W piątek Włochy i Francja ogłoszą poziomy produkcji przemysłowej (IP) za grudzień, amerykanie opublikują dane dotyczące handlu hurtowego.

The EUR/USD chart

GBP/USD

Funt zakończył negatywną serię i drożał w stosunku do mocnego dolara amerykańskiego w czwartek.
Po tym jak Bank of England (BoE) zgodnie z oczekiwaniami pozostawił stopy procentowe i politykę monetarną QE bez zmian, gubernator BoE Carney ostrzegł, że słabnąca globalna gospodarka i niepewność Brexitu skłoniły bank centralny do zrewidowania prognozy wzrostu do najniższego poziomu od 2009 roku po kryzysie finansowym, oczekując wzrostu jedynie o 1,2% w stosunku do poprzedniej prognozy na poziomie 1,7%.
Analitycy wskazują, że na obecnym poziomie rynki wciąż są przekonane, że porozumienie o Brexit między Wielką Brytanią a UE zostanie osiągnięte, unikając chaotycznych konsekwencji wyjścia z UE bez umowy. Faktyczne wdrożenia umowy są jednak nadal niepewne, ponieważ przywódcy UE są postrzegani jako niechętni do zaoferowania ustępstw stronie Wielkiej Brytanii, a parlament w Londynie wciąż musi głosować za przyjęciem porozumienia w sprawie Brexitu, aby zabezpieczyć przyszłe połączenie z UE.
W przyszłym tygodniu w Wielkiej Brytanii dane o bilansie handlowym spodziewane są PKB, inflacja i sprzedaż detaliczna.

The GBP/USD chart

Ropa WTI

Kontrakty terminowe na ropę WTI przenoszą się w piątek na terytorium negatywne i wydawało się, że zbliżają się do najniższych w ubiegłym tygodniu, rozbudzonych przez obawy o globalne spowolnienie gospodarcze oraz obawy, że spory handlowe między Stanami Zjednoczonymi a Chinami pozostaną nierozwiązane po tym, jak Trump powiedział W czwartek, że nie planował spotkania z chińskim prezydentem Xi Jinping przed wyznaczonym przez oba kraje terminem 1 marca.
Z drugiej strony, ceny nadal są wspierane przez Wenezuelę po wprowadzeniu sankcji ze Stanów Zjednoczonych, które według analityków mogą obniżyć podaż na rynku o 300 000 do 500 000 bpd eksportu.
W piątek spodziewana jest publikacja amerykańskiej bazy ropy Baker Hughes. Liczba pracujących platform wiertniczych znacznie spadła w ciągu ostatnich tygodni, przy czym ostatni raport wskazuje na 847 platform wiertniczych, podczas gdy pod koniec 2018 r. Odnotowano 885 platform wiertniczych dla tej statystyki.

The Ropa WTI chart

US 500

Po środowych wynikach środowych amerykańskie indeksy giełdowe znacząco spadły w czwartek dzięki biotechnologiom (US Biotech ETF -2.52%) i akcjom sektora energetycznego (ETF Energii USA -2.21%), wykazującym jedne z najsłabszych wyników sektora na rynku, podczas gdy media (US Utilities ETF + 1,21%) i bank (ETF banków amerykańskich + 0,97%) na giełda zanotowała znaczący wzrost.
Twitter (-9,95%) spadł do czterech tygodni niskiego poziomu po tym, jak firma mediów społecznościowych opublikowała wyniki za czwarty kwartał. Podczas gdy przychody i zyski wyraźnie przewyższyły oczekiwania inwestorów, a zysk na akcję (EPS) wyniósł 0,31 USD, inwestorzy wydawali się bardziej zaniepokojeni perspektywą dzięki stosunkowo mało ambitnym wskazówkom dotyczącym przychodów w pierwszym kwartale, a także szacowanym w tym roku wzrostowi kosztów o 20%.
Akcje spółek Expedia zyskały na wartości w wyniku transakcji po godzinach, ponieważ zyski znacząco przekroczyły oczekiwania, a wartość EPS wyniosła 1,24 USD.
Więcej zarobków spodziewamy się w najbliższych dniach, np. Z konopi Aurora w poniedziałek, Activision Blizzard, Twilio i Shopify we wtorek.

The US 500 chart

Materiały zawarte w niniejszym dokumencie, nie zostały stworzone przez Vestle ale przez niezależną stronę trzecią i nie powinny w żaden sposób być rozumiane, bezpośrednio lub pośrednio, jako porady inwestycyjne, rekomendacje lub sugestie o strategii inwestycyjnej w odniesieniu do instrumentów finansowych, w jakikolwiek sposób. Każde wskazanie dotychczasowych wyników lub symulację wyników z przeszłości w tym dokumencie nie są wyznacznikiem przyszłych wyników.
Po pełne zrzeczenie kliknij tutaj.