10
Jul
10
Jul

Fed's Powell zeznaje w Kongresie, Europejska Produkcja Przemyslowa, bilans handlowy UK

Siła dolara amerykańskiego została ponownie wykazana przez pozytywne wyniki amerykańskiego dolara (USDX), który reprezentuje sześć głównych walut notowanych w stosunku do dolara. Przed zeznaniami dla amerykańskich prawodawców przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell wspomniał we wtorek, że bank centralny musi dostosować testy warunków skrajnych dla największych banków, aby przygotować system finansowy na kolejne spowolnienie gospodarcze. Na rynkach wschodzących meksykańskie peso (MXN) znacznie osłabło w wyniku nagłej rezygnacji ministra finansów, który nie zgadzał się z kwestiami polityki gospodarczej z prezydentem Obradorem.

Ceny ropy wzrosły w późnych godzinach handlu, ponieważ API ujawniło cotygodniowe zapasy ropy naftowej o 8,1 mln baryłek nizej w porównaniu z poprzednim tygodniem. Cotygodniowe dane z EIA, które zostaną opublikowane w środę, mogą dać dalszy wgląd w te zmiany na rynku.

Amerykańskie indeksy giełdowe zakończyły serię strat we wtorek i zamknęły się prawie bez zmian. Jednak do środy rano indeksy giełdowe zaczęły ponownie spadać.

Po umiarkowanym zniesieniu ceny Bitcoin ponownie wzrosły w środę rano, walcząc z oporem około 13 000 USD. Ponownie ten ruch został oderwany od tego, jak inni altcoini grali z niższym obrotem Litecoin i EOS, podczas gdy Ethereum nie był w stanie utrzymać się we wtorek na wysokim poziomie.

Poza zaplanowanym zeznaniem prezesa Rezerwy Federalnej USA Jerome'a ​​Powella przed Komitetem ds. Usług Finansowych, handlowcy mogą oczekiwać danych o handlu hurtowym i rynku kredytów hipotecznych z USA. Również w środę Bank Kanady decyduje o stopie procentowej. Rynki będą oczekiwać, że usłyszą ocenę ekonomiczną banku centralnego, z ogólnymi oczekiwaniami, że stopy procentowe pozostaną na niezmienionym poziomie 1,75 procent tam, gdzie były od października ubiegłego roku.

EUR/USD

Silny dolar pchnął parę EUR/USD po raz pierwszy od prawie trzech tygodni poniżej progu 1,12. Dolar umocnił się w ostatnich dniach, ponieważ rynki przeszacowują prawdopodobieństwo obniżenia stóp przez Rezerwę Federalną. Ostatnie dane o zatrudnieniu poza rolnictwem (NPF) pokazywały wyraźnie silniejszy rynek pracy niż przewidywano, co FOMC mógłby wziąć pod uwagę przy ocenie polityki pieniężnej. Również prawdopodobne powołanie obecnej przewodniczącej IMP Christine Lagarde podniosło oczekiwania na jeszcze bardziej przychylną politykę monetarną ze strony EBC.

W środę publikowane są dane o produkcji przemysłowej z Francji i Włoch. W USA Mortgage Bankers ’Association (MBA) opublikuje cotygodniowe indeksy rynkowe. Późniejsze miesięczne dane o handlu hurtowym zostaną opublikowane z oczekiwaniami mniejszego wzrostu w porównaniu do poprzednich miesięcy wzrostu o 0,8%.

The EUR/USD chart

Germany 30

Podczas gdy większość europejskich indeksów giełdowych zamknęła się na czerwono, wyniki niemieckiego indeksu we wtorek były wyraźnie gorsze niż wielu innych spółek giełdowych.

Po bardzo krótkotrwałym wzroście powyżej 7 EUR za akcję, akcje Deutsche Bank (-4,13%) ponownie spadły pomimo zobowiązania banku do restrukturyzacji, wyjścia z obrotu akcjami i zwolnienia 18 tys. osób. To przejście może również okazać się kosztowne, ponieważ raporty ujawniają, że rozliczenia w celu zakończenia kontraktów z trzema najwyższymi menedżerami w samym dziale bankowości inwestycyjnej, handlu detalicznego i regulacji będą kosztować bank aż 26 milionów euro.

Akcje firmy chemicznej BASF (-3,14%) spadły po tym, jak firma znacznie obniżyła oczekiwania na rok 2019, co może wpłynąć na zyski aż o 30 procent. Inne spółki przemysłowe również były niższe, takie jak ThyssenKrupp (-4,35%). Niektórzy analitycy nazywają stan gospodarki już teraz „recesją przemysłową”, patrząc na mocno negatywne zamówienia producentów z ostatniego piątku lub słabe dane o produkcji przemysłowej opublikowane w poniedziałek.

W czwartek w Niemczech opublikowany zostanie wskaźnik cen konsumpcyjnych (CPI). Nie oczekuje się żadnych istotnych niespodzianek, ponieważ roczna inflacja wyniosła 1,6%.

The Germany 30 chart

Ropa WTI

Po handlu przez większość dnia w stosunkowo ograniczonym zakresie, ceny ropy naftowej wzrosły w okolicach czasu, w którym Amerykański Instytut Naftowy (API) opublikował tygodniowe dane dotyczące zapasów ropy naftowej. Statystyki pokazały spadek zapasów o 8,1 mln baryłek, co jest najwyższym tygodniowym spadkiem od grudnia.

Z drugiej strony, wzrostowi cen ropy można zapobiec, zbyt szybkiemu wzrostowi, biorąc pod uwagę ostatnie krótkoterminowe prognozy energetyczne wydane przez Energy Information Administration (EIA), w których szacuje się, że globalny wzrost popytu na ropę spadnie do zaledwie 1,1 mln baryłek na 1 dzień (mbpd). W międzyczasie EIA szacuje również stale rosnącą produkcję ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych, ze średnimi liczbami 11 mbpd w 2018 r., 12,4 mbpd w 2019 r. i dalszym wzrostem do 13 mbpd w 2020 r.  ze względu na wzrost produkcji w regionie permskim.

W środę EIA opublikuje cotygodniowe dane dotyczące zapasów ropy naftowej, benzyny i destylatu.

The Ropa WTI chart

US 500

Amerykańskie indeksy giełdowe zakończyły serię strat i zamknęły się nieznacznie wyżej we wtorek. Chip (US Semiconductors ETF + 0,78%) oraz biotechnologia (US Biotech ETF + 1,06%) były jednymi z najlepszych na rynku.

Akcje dostawcy samochodów Delphi Technologies (-3,68%) zostały zamknięte po raz czwarty z rzędu niżej przy nowym miesięcznym najniższym poziomie. Akcje niektórych producentów samochodów, takich jak GM (-0,34%) lub Ford (-0,59%), również zamknęły się niżej pomimo ogólnie pozytywnych nastrojów na rynku. Z drugiej strony, chińska firma start-up samochodów elektrycznych Nio (+ 5,44%) kontynuowała silne ożywienie z poprzednich dni. Niektórzy analitycy twierdzą, że pozytywne dane dotyczące sprzedaży samochodów detalicznych z Chin mogły wspierać markę.

Sezon kwartlanych wynikow finansowych powoli zaczyna nabierać kształtu. Wśród innych firm w czwartek Delta Air Lines opublikuje kwartalne wyniki, a następnie Infosys w piątek. Następnie w przyszłym tygodniu firmy takie jak Citigroup, Goldman Sachs i JP Morgan Chase opublikują swoje dane.

The US 500 chart

Materiały zawarte w niniejszym dokumencie, nie zostały stworzone przez Vestle ale przez niezależną stronę trzecią i nie powinny w żaden sposób być rozumiane, bezpośrednio lub pośrednio, jako porady inwestycyjne, rekomendacje lub sugestie o strategii inwestycyjnej w odniesieniu do instrumentów finansowych, w jakikolwiek sposób. Każde wskazanie dotychczasowych wyników lub symulację wyników z przeszłości w tym dokumencie nie są wyznacznikiem przyszłych wyników.
Po pełne zrzeczenie kliknij tutaj.