15
May
15
May

PKB UE, produkcja przemyslowa w USA, Cisco i Alibaba zarobki

Dolar amerykański odreagował po stratach z ostatnich dni i indeks dolara amerykańskiego (USDX), który mierzy wyniki dolara wobec sześciu innych głównych walut,  zamknęł się wokół poziomu z początku ubiegłego tygodnia. Oprócz silnego dolara, obawy, że niepewne warunki Brexitu mogłyby ponownie pchnąć parę GBP/USD jeszcze niżej, podczas gdy fundamenty były mieszane, a stopa bezrobocia w Wielkiej Brytanii spadła do 3,8%, podczas gdy średni wzrost zarobków o 3,2% pozostawał w tyle za oczekiwania.

Po gwałtownym wzroście w poniedziałek, który tymczasowo podniósł cenę uncji złota powyżej 1300 USD w związku z dalszą eskalacją konfliktu handlowego między USA i Chinami, ceny zaczęły spadać w następnych sesjach handlowych. Ceny srebra pozostają jednak stabilne na poziomie znacznie poniżej 14,9 USD i stosunkowo niezmienione przez ostatnie wydarzenia.

Ropa przesunęła się nieznacznie wyżej we wtorek, podczas gdy dalszemu wzrostowi można było zapobiec po danych z API, które pokazały, że zapasy ropy wzrosły o 8,6 mln baryłek w ciągu ostatniego tygodnia.

Rynki akcji silnie się odrodziły, a dalsze ożywienie odnotowano w amerykańskich kontraktach terminowych do środy rano. Jednak rynki azjatyckie i europejskie były ponownie mieszane do poniedziałku rano. Pomimo rosnących napięć regionalnych, akcje Arabii Saudyjskiej zakończyły serię strat i przesunęły się znacznie wyżej we wczesnych godzinach w środę.

W środę dane o PKB z Europy, statystyki CPI z Kanady oraz dane o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej ze Stanów Zjednoczonych mają zostać opublikowane.

EUR/USD

W związku z tym, że rynki akcji odrodziły się po największej dziennej stracie od ponad czterech miesięcy, para EUR/USD przesunęła się ponownie w dół do poziomu 1,12.

Dane niemieckiego produktu krajowego brutto (PKB) ze wzrostem zaledwie 0,6% r/r w pierwszym kwartale były nieco poniżej oczekiwań, a także poniżej poprzedniego kwartału, przy wzroście o 0,9%. Wielu jest teraz zaniepokojonych powolnym wzrostem niemieckiej gospodarki, która pod względem wielkości jest największą w Europie. Inflacja we Francji była nieznacznie wyższa od oczekiwań na poziomie + 1,3% r/r (oczekiwano + 1,2%).

W środę z Europy kwartalne dane na temat zmian zatrudnienia są oczekiwane. Kluczowe dane z USA będą dotyczyć produkcji przemysłowej i zapasów biznesowych. Oczekuje się również, że urzędnicy z FOMC i EBC będą wygłaszać przemówienia w ciągu dnia.

The EUR/USD chart

Bitcoin

Ceny Bitcoinów osiągnęły nowy szczyt z rzędu w skali roku we wtorek rano, ale nie były w stanie przekroczyć poziomu powyżej 8300 $. Jednak zniesienie w nocy poniżej 7700 $ było krótkotrwałe, ponieważ do środy rano token ponownie osiągnął wartość około 8 000$.

Nadchodzą również inne kryptowaluty, w których Ethereum i Ripple zyskują około dziesięciu procent w porównaniu z poprzednim dniem, podczas gdy wydajność Bitcoinów była płaska.

Podano wiele wyjaśnień dotyczących niedawnego wzrostu cen na rynku kryptowalut, w którym ogólna kapitalizacja rynkowa ponownie przekroczyła 200 mld USD. Jednym z czynników jest rosnące zaangażowanie inwestorów instytucjonalnych. Ponadto nadchodzące wydarzenia Blockchain Week i Consensus 2019 mogą przyciągnąć więcej rozgłosu, a także nowe komentarze kluczowych osób na temat rynku.

The Bitcoin chart

Ropa WTI

Podczas gdy ceny ropy zdołały zakończyć sesję we wtorek wyżej, zyski były nieco ograniczone po tym, jak Amerykański Instytut Naftowy (API) poinformował, że cotygodniowe zapasy ropy rosną o 8,6 mln baryłek. Jest to najwyższy tygodniowy wzrost zapasów według danych API w tym roku.

Podczas gdy obawy dotyczące konfliktu handlowego między USA i Chinami, a następnie zmniejszone możliwe perspektywy światowego wzrostu mogą również wpływać na ceny ropy naftowej, niestabilna sytuacja wokół Półwyspu Arabskiego może mieć również wpływ na ceny rynkowe. Po poniedziałkowym poranku odnotowano akty „sabotażu” przeciwko statkom handlowym u wybrzeży Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a teraz Arabia Saudyjska informuje, że dwa z jej rurociągI naftowe zostały zaatakowane przez drony przewożące ładunki wybuchowe. Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie i inne kraje arabskie są zaangażowane w wojnę zastępczą w Jemenie, gdzie główny przeciwnik ma podobno wsparcie ze strony swojego zacieklego wroga Iranu.

W środę oczekuje się cotygodniowych danych o zapasach ropy naftowej, benzyny i zapasów destylatu z Energy Information Administration (EIA).

The Ropa WTI chart

US 500

Giełdy we wtorek ruszyły wyzej, odzyskując około połowy strat z poniedziałku, kiedy dalsza eskalacja konfliktu handlowego między USA a Chinami pchnęła rynki światowe niżej. Chociaż szacuje się, że pod względem wzrostu PKB taryfy celne i cła w Chinach uderzą w gospodarkę USA, analitycy wydawali się mniej zaniepokojeni spadkiem we wtorek. Prezydent USA Trump wspomniał nawet o pomyśle ratowania rolników, którzy zostaną dotknięci cłami, które Chiny nakładają na eksport USA jako środek zaradczy.

Tak jak akcje chipowe (US Semiconductors ETF + 2,53%) i banki (amerykańskie banki ETF + 1,61%) były jednymi z największych przegranych w poniedziałek, również odbiły się najmocniej we wtorek.

Akcje, które ostatnio miały swój debiut giełdowy, takie jak Pinterest (+ 7,65%), Beyond Meat (+ 15,20%) lub Uber (+ 7,57%), należały do ​​jednych z bardziej podatnych na zmienność akcji w ostatnich sesjach handlowych.

W tym tygodniu spodziewane są kolejne publikacje spółek takich jak Cisco i Alibaba w środę oraz Walmart i Nvidia w czwartek.

The US 500 chart

Materiały zawarte w niniejszym dokumencie, nie zostały stworzone przez Vestle ale przez niezależną stronę trzecią i nie powinny w żaden sposób być rozumiane, bezpośrednio lub pośrednio, jako porady inwestycyjne, rekomendacje lub sugestie o strategii inwestycyjnej w odniesieniu do instrumentów finansowych, w jakikolwiek sposób. Każde wskazanie dotychczasowych wyników lub symulację wyników z przeszłości w tym dokumencie nie są wyznacznikiem przyszłych wyników.
Po pełne zrzeczenie kliknij tutaj.