11
Feb
11
Feb

UK PKB i bilans handlowy, Aurora Cannabis zarobki

Dolar amerykański zwiększył zyski względem innych głównych walut w poniedziałek rano, a indeks dolara amerykańskiego (USDX) osiągnął najwyższy poziom od początku stycznia.

Ceny złota były niżej w poniedziałek, co przypisuje się po raz kolejny silniejszemu dolarowi, jednak obawy o rozwój sytuacji gospodarczej z konfliktem handlowym USA-Chiny nie został rozwiązany, co mogłoby  mieć wpływ na popyt na aktywa uważane za "bezpieczne". W skali tygodnia ropa znacznie obniżyła się. W piątek amerykańska firma Baker Hughes wykazała na wzrost aktywności platform wiertniczych, z czego obecnie pracuje 854.

Indeksy giełdowe zamknęły się w piątek na zróżnicowanym poziomie, z nieznacznymi wzrostami w indeksach amerykańskich, podczas gdy indeksy europejskie zamknęły się ogólnie niżej. Kontrakty futures na indeksy otworzyły się w większości wyżej  w Europie i USA, podczas gdy w  azjatyckie odnotowały niewielki spadek. Po ostatnim skoku indeks zmienności  VIX ponownie spadł w piątek i był blisko wielomiesięcznego minimum do poniedziałkowego poranka.

Kryptowaluty, w tym Bitcoin, Ethereum i inne, znacznie wzrosły w piątkowe popołudnie. Po tygodniach względnie niewielkich zmienności, analitycy mieli trudności z wyjaśnieniem tego ostatniego rozwóju.

W poniedziałek Wielka Brytania opublikuje bilans handlowy, produkcję przemysłową i dane o PKB. W sesji giełdowej Azji i Pacyfiku we wtorek Nowa Zelandia opublikuje swoje dane o sprzedaży detalicznej oraz dane z Australii dotyczące kredytów mieszkaniowych i zaufania biznesu.

EUR/USD

Biorąc pod uwagę silnego dolara i relatywnie słabe fundamentalne dane z kluczowych gospodarek, takich jak Niemcy. EUR/USD dalej spadał w piątek, handlując niżej piątego dnia z rzędu w tym tygodniu.

Dane gospodarcze napływające z Europy w piątek były zróżnicowane z produkcją przemysłową Włoch, ponownie spadająca, teraz o -0,8% m/m w grudniu, podczas gdy odpowiednio francuska statystyka wzrosła bardziej niż oczekiwano o 0,8% m/m (oczekiwano + 0,6%) .

Podstawowe dane z Europy o dużym znaczeniu spodziewane są w tym tygodniu, a publikacje danych, takie jak europejska produkcja przemysłowa w środę, niemiecki i unijny PKB w czwartek. Również w tym tygodniu indeks cen konsumenckich w USA (CPI) zostanie opublikowany w środę, następnie w czwartek pojawią się dane o sprzedaży detalicznej.

The EUR/USD chart

GBP/USD

Po krótkim odreagowaniu na bardzo zmiennej sesji w czwartek, funt dodatkowo zwiększył straty w piątek i poniedziałek rano.

Pomimo siedmiu tygodni, które pozostały do terminu Brexitu, ustawodawcy w Wielkiej Brytanii mają trudności z opracowaniem przyszłej umowy z UE, a premier Theresa May odrzucającej pomysł opozycyjnej Partii Pracy na wdrożenie kontroli celnej z UE. Liderzy biznesu ostrzegli, że zbliżający się termin wymaga szybszych działań, ponieważ niepewność może wpływać na inwestycje i miejsca pracy. Doniesiono tez, że w środę premier poprosi parlament o więcej czasu na rozwiązanie problemu spornej blokady na irlandzkiej wyspie.

Fundamentalne dane o istotnym znaczeniu spodziewane są w Wielkiej Brytanii w tym tygodniu, takie jak bilans handlu, produkcji przemysłowej i dane o PKB w poniedziałek oraz wskaźnik cen konsumpcyjnych (CPI) i indeks cen producentów (PPI) w środę.

The GBP/USD chart

Ropa WTI

Podczas gdy ceny ropy ruszyły nieznacznie wyżej w piątek, tygodniowe wyniki były nadal głęboko na czerwono, a cena ropy WTI spadały o prawie pięć procent w skali tygodnia.

Po niedawnym spadku aktywności produkcyjnej, mierzonej na podstawie amerykańskiej bazy wiertniczej w Baker Hughes, liczba poprawiła się z 847 w zeszłym tygodniu, do 854, odnotowano, że platformy wiertnicze działają zgodnie ze sprawozdaniem opublikowanym w piątek.

Ostatnie doniesienia wskazują, że ustawodawcy w Stanach Zjednoczonych przygotowują ustawę, która będzie dążyć do  działań antymonopolowych przeciwko członkom OPEC na manipulacje rynkiem naftowym, co może pozwolić na pozwy przeciwko członkom OPEC w USA.

We wtorek American Petroleum Institute (API) opublikuje cotygodniowy raport na temat zapasów ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych. Energy Information Administration (EIA) jest w stanie wydać w środę tygodniowe inwentaryzacje ropy naftowej, benzyny i destylatów. Również w środę Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA) opublikuje swój miesięczny raport o rynku ropy.

The Ropa WTI chart

US 500

Indeksy amerykańskie skonsolidowały się  po stratach z czwartku i zamknęły się ogólnie zróżnicowanie w piątek. Akcje Banku (ETF -0,89% w USD) i energii (US Energy ETF -0,59%) odnotowały pewne spowolnienie, podczas gdy akcje firm biotechnologicznych (US Biotech ETF + 0,50%) i przedsiębiorstwa użyteczności publicznej (US Utilities ETF + 0,52%) były ogólnie wyżej.

Snap (+ 6,32%), firma stojąca za aplikacją społecznościową Snapchat, dodatkowo rozszerzyła swój wzrost zysków powyżej średniej ze środowej publikacji lepszych niż oczekiwano wyników kwartalnych.

Electronic Arts (+ 16,09%) całkowicie wyleczyło się z kryzysu po rozczarowujących publikacjach zarobków z zeszłego tygodnia i przesunęło się w górę na nowe 3-miesięczne maksimum. Jednym z powodów tego rozwoju było ogłoszenie w czwartek, że gra "Legendy apeksów" osiągnęła milion graczy używających jej w tym samym czasie i 10 milionów w ciągu 3 dni.

Sezon zarobków nadal trwa, gdy firmy takie jak Aurora Cannabis publikują wyniki kwartalne w poniedziałek, a następnie Activision Blizzard, Twilio i Shopify we wtorek i Nvidia w czwartek.

The US 500 chart

Materiały zawarte w niniejszym dokumencie, nie zostały stworzone przez Vestle ale przez niezależną stronę trzecią i nie powinny w żaden sposób być rozumiane, bezpośrednio lub pośrednio, jako porady inwestycyjne, rekomendacje lub sugestie o strategii inwestycyjnej w odniesieniu do instrumentów finansowych, w jakikolwiek sposób. Każde wskazanie dotychczasowych wyników lub symulację wyników z przeszłości w tym dokumencie nie są wyznacznikiem przyszłych wyników.
Po pełne zrzeczenie kliknij tutaj.