Top CTA Indices Hub

Handel Indeksami CFD

Przegląd handlu indeksami

Handel indeksami to stosunkowo nowy i interesujący sposób inwestowania na rynkach finansowych. Cena indeksu składa się z cen wielu zbywalnych instrumentów, chociaż niektóre składniki mogą mieć większy wpływ na ostateczną cenę. Oznacza to, że inwestując w indeks, inwestujesz w koszyk instrumentów, a nie w cenę określonej akcji lub surowca.
 
Handel indeksami umożliwia inwestowanie w konkretny sektor gospodarki, a także możliwość zabezpieczenia przed ryzykiem. Ponieważ indeksy składają się z wielu instrumentów, (z których wszystkie mogą mieć wpływ na cenę), inwestorzy, mogą czerpać korzyści z informacji, a także otrzymywać aktualizacje dotyczące konkretnej gospodarki i sektora związanego z danym indeksem. W Vestle, możesz inwestować w instrumenty finansowe w fomrie CFD, które śledzą wyniki indeksów.

Handluj Indeksami w formie kontraktów CFD

CFD oznacza Contracts For Difference. Handlując indeksami w formie CFD, nie kupujesz konkretnego indeksu, ale inwestujesz w jego cenę. Możesz na przykład, handlować US 500, instrumentem CFD, opartym na osiągnięciach S&P 500, lub Germany 30 - instrument CFD, który opiera się na osiągnięciach niemieckiego Dax 30.
 
Vestle oferuje wiele indeksów z różnych regionów, umożliwiając dywersyfikację portfela. Większość z nich składa się z udziałów, ale są pewne wyjątki. Na przykład, VIX, znany również jako "wskaźnikiem strachu", mierzy zmienność indeksu S&P 500, i możesz nim handlować w Vestle w postaci kontraktów CFD.

Przegląd handlu indeksami

Instrument Sprzedaj Kup Zmiana
Instrument Sprzedaj Kup Zmiana
Instrument Sprzedaj Kup Zmiana
Instrument Sprzedaj Kup Zmiana
Instrument Sprzedaj Kup Zmiana
Instrument Sprzedaj Kup Zmiana
Instrument Sprzedaj Kup Zmiana

Krótki, a długi handel

Handlując indeksami w postaci CFD, możesz otwierać transakcje bez względu na to, czy spodziewasz się wzrostu lub spadku ceny. Myślisz, że cena spadnie? Otwórz pozycję "Sprzedaj" (krótką). Myślisz, że cena wzrośnie? Otwórz pozycję "Kup" (długą).

Opening an index CFD deal with Vestle

Z platformą transakcyjną Vestle, możesz handlować w dowolnym miejscu i czasie, na komputerze, smartfonie lub tablecie. Chcesz otworzyć nową transakcję? Wykonaj następujące kroki:
 1. Wybierz indeks CFD
 2. Ustaw wielkość transakcji
 3. Wybierz kierunek (Kup lub Sprzedaj)
 4. Otwórz transakcję
Pamiętaj: zawsze możesz ustawić automatyczne zlecenia z limitem, takie jak Pobierz Zysk i Zatrzymaj Stratę. Daje ci to możliwość wstępnego określenia punktów wyjścia i lepszego zarządzania transakcjami.
 
Dla Twojej wygody nasza platforma handlowa jest wyposażona w wiele przydatnych narzędzi handlowych i informacji. Kalendarz ekonomiczny, Kursy na żywo i wskaźniki rynkowe, są dostępne wraz z licznymi zasobami edukacyjnymi.


Czynniki, które mogą wpłynąć na ceny indeksów, obejmują:

 • Raporty o zarobkach i ogłoszenia
 • Polityka i geopolityka
 • Zmiany w opodatkowaniu
 • Decyzje w sprawie stóp procentowych
 • Preferencje konsumentów
 • Klęski żywiołowe
 • Postęp technologiczny
Czynniki, które mogą wpłynąć na ceny indeksów, obejmują:

Dźwignia handlowa na Indeksach

Dźwignia jest narzędziem handlowym, które jest często wykorzystywane przez inwestorów CFD. Pozwala na zwiększenie siły handlu, a także ryzyka.
 
Chcesz przykład? Spójrz:
 
Dzięki inwestycji o wartości 500 EUR, możesz otwierać transakcję o wartości do 10,000 EUR, korzystając z dźwigni 20: 1.
 
Jak widać, dźwignia umożliwia otwieranie dużych transakcji przy stosunkowo niewielkiej inwestycji, ale jest to również ryzykowne narzędzie handlowe, które należy używać z wystarczającą wiedzą, zrozumieniem i szkoleniem.

Dźwignia handlowa na Indeksach

Najpopularniejsze indeksy CFD

Europe 50
Europa EURO STOXX 50 (vs Euro)
France 40
Francja CAC 40 (do Euro)
Germany 30
Niemcy DAX 30 (do Euro)
Italy 40
Włochy FTSE / MIB 40 (do Euro )
Japan 225 (USD)
Japonski Nikkei 225 (do US Dolar)
Japan 225 (Yen)
Japonski Nikkei 225 (do Japanese Yen)
Netherlands 25
Holandia AEX 25 (vs. Euro)
Spain 35
Hiszpania IBEX 35 (do Euro)
UK 100
UK FTSE 100 (do Funta)
US 30
USA Dow Jones Industrial Average 30 (vs US Dollar)
US 500
US S & P 500 (w porównaniu z US Dolarem)
US Tech 100
US NASDAQ 100 (do US Dolar)