Top CTA Commodities Hub

Handel Surowcami CFD

Przegląd handlu surowcami

Rynek surowców istnieje od bardzo dawna. Srebro, złoto, cukier i pszenica są produktami, na których handluje się na całym świecie od wielu stuleci. O wiele później dołączyły do nich bardziej nowoczesne surowce, takie jak ropa, gaz ziemny i soja. Obecnie wiele osób decyduje się na handel cenami surowców w postaci kontraktów CFD.
 
Możesz uzyskać informacje na temat surowców z wiadomości, stron finansowych lub różnych raportów ekonomicznych oraz wykorzystać tą wiedzę, aby ocenić zarówno szanse, jak i ryzyko. Pozwala to na podejmowanie bardziej świadomych decyzji handlowych

Handluj surowcami w postaci kontraktów CFD

Wiele lat temu, jeśli chciałeś handlować na przykład ropą lub złotem, musiałeś kupić beczki lub sztabki danego surowca i trzymać je w bezpiecznym miejscu, do momentu ich sprzedaży. Dzisiaj ludzie nie muszą już posiadać i przechowywać surowców, którymi chcą handlować. Zamiast tego mogą zdecydować się na handel online, za pośrednictwem komputera stacjonarnego lub komórkowego, w postaci kontraktów CFD.
 
W Vestle dostępne są różne surowce w postaci kontraktów CFD, w tym metale szlachetne (takie jak złoto lub srebro), energia (np.Ropa WTI lub gaz ziemny) oraz towary rolne (takie jak kawa lub kukurydza). Możesz handlować tylko jednym towarem lub, wybrać dywersyfikację portfela przez instrumenty handlowe z różnych kategorii


Instrument Sprzedaj Kup Zmiana
Instrument Sprzedaj Kup Zmiana
Instrument Sprzedaj Kup Zmiana
Instrument Sprzedaj Kup Zmiana
Instrument Sprzedaj Kup Zmiana
Instrument Sprzedaj Kup Zmiana
Instrument Sprzedaj Kup Zmiana

Krótko i długo terminowy handel

Co się stanie, cena danego surowca spadnie, a nie wzrośnie? Handlując surowcami w postaci kontraktów CFD, możesz skorzystać z każdej zmiany ceny - w górę lub w dół. Możesz wybrać opcję "Kup" (długa) lub "Sprzedaj" (krótka), handlować w dowolnym kierunku, w zależności od tego, czy uważasz, że określony surowiec straci lub zyska na wartości.

Otwarcie transakcji na surowcach CFD w Vestle

Dzięki platformie transakcyjnej i aplikacji mobilnej w Vestle, możesz handlować z dowolnego komputera, smartfona lub tabletu. Chcesz otworzyć transakcje na surowcach w formie CFD ? Wystarczy…
  1. Wybrać surowiec CFD
  2. Ustawić wielkość transakcji
  3. Wybierz kierunek (Kup lub Sprzedaj)
  4. Otwórz transakcję
Pamiętaj: Możesz także ustawić transakcje z limitem, takie jak Pobierz Zysk i Zatrzymaj Stratę.
 
Na naszej platformie znajdziesz wszystkie narzędzia, których potrzebujesz, aby otwierać, zarządzać i monitorować wiele transakcji. Zapewniamy również naszym klientom szeroki zakres zasobów informacyjnych, w tym zaktualizowany kalendarz ekonomiczny, wskaźniki rynkowe i kursy na żywo.
 


Czynniki, które mogą wpływać na ceny surowców:

  • Pogoda
  • Klęski żywiołowe
  • Preferencje konsumentów
  • Wydarzenia geopolityczne
  • Postęp technologiczny
  • Zmiany w opodatkowaniu

Handel przy użyciu dźwigni na surowcach

Handlując surowcami w formie CFD z Vestle, możesz użyć dźwigni. Dźwignia jest bardzo popularnym narzędziem wśród inwestorów, ponieważ pozwala zwiększyć siłę handlu, a także ryzyko.
 
Oto krótki przykład:
Dzięki inwestycji o wartości 500 €, możesz otworzyć transakcję o wartości do 5000 €, korzystając z dźwigni 10: 1.
 
Dźwignia umożliwia otwieranie dużych transakcji przy stosunkowo niewielkiej inwestycji, ale pamiętaj, że jest to również ryzykowne i musi być używana tylko z wystarczającym doświadczeniem i szkoleniem.


Najpopularniejsze surowce CFD

Coffee
Coffee C (vs. US Dollar)
Corn
Corn (vs. US Dollar)
Gold
Gold (Spot) oz. vs. US Dollar
Natural Gas
Henry Hub Natural Gas (vs. US Dollar)
Platinum
Platinum (Spot) oz. vs. US Dollar
Silver
Silver (Spot) oz. vs. US Dollar
Soybeans
Soybeans (vs. US Dollar)
Sugar
Sugar No. 11 (vs. US Dollar)
WTI Oil
Light Sweet Crude Oil (vs. US Dollar)