Top CTA Currencies Hub

Handel Walutami CFD

Omówienie handlu walutami

Co to jest handel walutami? Zasadniczo jest to kupowanie i sprzedawanie walut, wymiana jednej waluty na inną. Przez wiele lat ludzie handlowali walutami – używając ich np. podczas podróży do różnych krajów, czy jako środek inwestycji. Dzisiaj wiele osób decyduje się na handel cenami walut w postaci kontraktów CFD.
 
Na świecie istnieje wiele rodzajów walut, a ich cena zwykle odzwierciedla sytuację w gospodarce kraju, do którego należą. Inwestorzy często używają raportów ekonomicznych i wiadomości finansowych do zbierania informacji o konkretnej walucie, którą chcą handlować, próbując przewidzieć przyszłe zmiany cen.

Handluj walutami w formie kontraktów CFD

Wiele lat temu handel walutami, był wykonywany tylko przez dużych inwestorów, takich jak banki, a nawet, w niektórych przypadkach, rządy. W dzisiejszych czasach wiele osób handluje walutami online, w formie kontraktów CFD (Contracts For Difference). Handlując walutami w formie CFD, nie musisz kupować i sprzedawać walut, aby móc uczestniczyć w rynku walutowym. Zamiast tego, inwestujesz w ich cenę.
 
Pamiętaj: Handlując walutami w formie CFD, zawsze sprzedajesz jedną walutę i kupujesz inną. Z tego powodu, waluty występują w parach. Vestle oferuje szeroką gamę par walutowych z całego świata, umożliwiając dywersyfikację portfela, co minimalizuje ryzyko.


Instrument Sprzedaj Kup Zmiana
Instrument Sprzedaj Kup Zmiana
Instrument Sprzedaj Kup Zmiana
Instrument Sprzedaj Kup Zmiana
Instrument Sprzedaj Kup Zmiana
Instrument Sprzedaj Kup Zmiana
Instrument Sprzedaj Kup Zmiana

Krótki, a długi handel

Handlując walutami w formie CFD, możesz handlować w obu kierunkach – w górę lub w dół- i otwierać transakcje odpowiadające twoim oczekiwaniom. Jeśli uważasz, że cena spadnie, po prostu otwórz transakcję "Sprzedaj" (krótką). Jeśli myślisz, że cena wzrośnie, po prostu otwórz transakcję  "Kup" (długą).

Otwieranie transakcji na walutach CFD w Vestle

Nie zależnie od tego, czy chcesz handlować za pośrednictwem komputera, smartfona lub tabletu, platformy handlowe i aplikacje Vestle, pozwalają otwierać transakcje w kilku krokach:
 1. Wybierz walutę CFD
 2. Ustaw wielkość transakcji
 3. Wybierz kierunek (Kup lub Sprzedaj)
 4. Otwórz transakcję
Pamiętaj: Możesz korzystać z limitów, takich jak Pobierz Zysk i Zatrzymaj Stratę. Oznacza to, że transakcja zostanie automatycznie zamknięta, przy ustawionym przez Ciebie limicie. Dzięki temu możesz zarządzać swoimi transakcjami, nawet wtedy, gdy nie masz dostępu do platformy, a także lepiej kontrolować kilka transakcji równocześnie.
 
Vestle oferuje wiele przydatnych narzędzi handlowych, które mogą pomóc w zarządzaniu i monitorowaniu transakcji, w tym zasoby edukacyjne, informacje i wskaźniki rynkowe. Udostępniamy również, aktualizacje za pośrednictwem naszego Kalendarza Ekonomicznego, powiadomień i kursów na żywo.
 


Czynniki, które mogą wpływać na ceny walut, obejmują:

 • Inflacja
 • Dane ekonomiczne
 • Dane o bezrobociu
 • Poluzowanie polityki Pieniężnej
 • Deficyty narodowe
 • Polityka / geopolityka
 • Klęski żywiołowe
 • Cena głównych walut, takich jak USD

Dźwignia handlowa na walutach

Handlując w Vestle, możesz używać narzędzia handlowego o nazwie dźwignia. Dźwignia pozwala inwestorom handlującym na walutach CFD, na zwiększenie ich siły handlowej, ale także zwiększa ryzyko.
 
Oto krótki przykład:
Dzięki inwestycji o wartości 500 EUR, możesz otwierać transakcje o wartości do 15,000 EUR, wykorzystując dźwignię 30: 1.
Dźwignia umożliwia otwieranie dużych transakcji, przy stosunkowo niewielkiej inwestycji. Jest to również, ryzykowne narzędzie transakcyjne i powinno być używane tylko po odpowiednim przeszkoleniu oraz wiedzy.
 


Najbardziej popularne waluty w formie CFD

AUD/USD
Australian Dollar vs. US Dollar
EUR/JPY
Euro vs. Japanese Yen
EUR/USD
Euro vs. US Dollar
GBP/JPY
British Pound vs. Japanese Yen
GBP/USD
British Pound vs. US Dollar
NZD/USD
New Zealand Dollar vs. US Dollar
USD/CAD
US Dollar vs. Canadian Dollar
USD/CHF
US Dollar vs. Swiss Franc
USD/JPY
US Dollar vs. Japanese Yen