Czy Apple poradzi sobie z nowymi pomysłami bez Steve'a Jobsa?

Czy Apple poradzi sobie z nowymi pomysłami bez Steve'a Jobsa?

23 Oct 2018

Apple jest jedną z najbardziej znanych, wartościowych i rewolucyjnych firm w ostatnich latach. I chociaż korporacja wielonarodowa z siedzibą w Cupertino szczyci się reputacją najbardziej innowacyjnej firmy na świecie *, fakty zmieniają bardzo odmienny obraz. To dlatego, że kiedy o tym myślisz, Apple tak naprawdę niczego nie wynalazł. Przeciwnie, odkrywają na nowo prawie wszystko.

Weźmy pod uwagę komputer osobisty. W przeciwieństwie do popularnej opinii, wynalazcą nie był jak pierwotnie twierdzono, współzałożyciel Apple, Tim Wozniak. Była to zasługa Eddiego Robertsa, który wynalazł komputer Altair w 1974 roku. Zamiast tego, Pan Tim Woźniak opracował swoją własną unikalną wersję komputera osobistego i przy pomocy swojego przyjaciela, Steve'a Jobsa, sprzedał go. Pomysł ten, zrodził sam mistrz reinvention, Steve Jobs. Chociaż wielu z jego "followersów" ma wrażenie, że Mr. Jobs wynalazł nowe produkty, ci, którzy śledzili pracę Apple w społeczności technicznej Doliny Krzemowej od wczesnych lat siedemdziesiątych, wiedzą lepiej.

Kolejny przykład tego zjawiska, można było zaobserwować w 1981 roku, kiedy IBM wszedł na rynek z oryginalnym IBM PC. IBM, znany wówczas gigant technologiczny, był w bezpośredniej konkurencji z komputerem Apple 2. Steve Jobs robił to, co zrobiłby każdy seryjny "reinventor" ... wprowadził nowy komputer, który był nawet "lepszy" niż IBM. Nazwał go, komputerem Mac. Symboliczny Mac był pierwszym, który wprowadził graficzny interfejs użytkownika i mysz do domowych komputerów osobistych. Ale nawet sama mysz nie była wynalazkiem Apple. Została wdrożony przez Xerox. Ale, oczywiście, zostało to ponownie zmienione i ulepszone przez pana Jobsa.

Jobs opuścił firmę Apple, a następnie powrócił do firmy w 1997 roku. Następnie ponownie wrócił, by pomóc Apple zrobić to, co on - a raczej Jobs - robi najlepiej ... odkrywać na nowo. Weźmy pod uwagę odtwarzacz MP3. Nie był to wynalazek firmy Apple. Ale został na nowo wymyślony przez Apple wraz z wprowadzeniem iPoda. Potem przyszedł smartfon. Ten produkt również nie został wynaleziony przez Apple, ale na pewno został na nowo odkryty w formie iPhone'a, który wszyscy znamy i kochamy - lub nienawidzimy. Na tym się nie kończyło. Tablety były w obiegu komercyjnym przez dwadzieścia lat, zanim Apple zaprezentował iPad, jeden z najlepszych, zmieniających gry, urządzeń konsumenckich w historii.
 
Steve Jobs wiedział, jak odnawiać produkty. Odkąd Steve Jobs zmarł w 2011 r., Apple tak naprawdę nie dokonał tak wiele nowych odkryć. Jeśli o tym pomyślisz, większość ich produktów to po prostu ulepszone wersje już istniejących produktów (np. IPhone 6, 6S, 7, X itd.).
 
Zdolność firmy Apple do wymyślenia już istniejącego produktu zostanie poddana testowi z produktami takimi jak HomePod. Mówiąc prościej, HomePod to nowa odsłona Alexy, firmy Amazon. To urządzenie Tima Cooka, jest inteligentnym głośnikiem z zaawansowaną technologią. Zapewnia on inteligencję Siri i bezprzewodowy dostęp do biblioteki Apple Music z głośnikiem o wysokości nie większej niż 7 cali. Nawet Apple przyznaje, że jest to odrodzenie, a wiceprezes działu światowego marketingu Philip Schiller wyjaśnił: "Apple wymyślił na nowo przenośną muzykę z iPodem, a teraz HomePod odkryje, jak możemy cieszyć się muzyką bezprzewodowo, w naszych domach" **.
 
Czy Apple, pod kierownictwem Tima Cooka, będzie kontynuował spuściznę Steve'a Jobsa na rzecz odkrywania, każdego nowego produktu technicznego? Oczekiwana premiera HomePod powinna dać nam pewną wskazówkę i odpowiedz. Jeśli HomePod obejdzie się fiaskiem, może to być początek końca dla królestwa Apple'a.
 
Oczywiście dla tych, którzy handlują akcjami Apple w postaci kontraktów CFD (Kontrakty na Różnice), każda zmiana ceny - w górę lub w dół - może być okazja do handlu. Co więcej, inwestorzy handlujący akcjami CFD, mogą skorzystać z dźwigni finansowej, zwiększając ryzyko, ale także zwiększając swoją siłę inwestycyjną.

 

* https://www.forbes.com/sites/louiscolumbus/2018/01/20/apple-leads-bcgs-2018-list-of-the-most-innovative-companies/#1c55ecca5a94
** https://www.apple.com/il/newsroom/2017/06/homepod-reinvents-music-in-the-home/

Materiały zawarte w niniejszym dokumencie, nie zostały stworzone przez Vestle ale przez niezależną stronę trzecią i nie powinny w żaden sposób być rozumiane, bezpośrednio lub pośrednio, jako porady inwestycyjne, rekomendacje lub sugestie o strategii inwestycyjnej w odniesieniu do instrumentów finansowych, w jakikolwiek sposób. Każde wskazanie dotychczasowych wyników lub symulację wyników z przeszłości w tym dokumencie nie są wyznacznikiem przyszłych wyników.
Po pełne zrzeczenie kliknij tutaj.